segregatory.plO firmieNowościPromocjeGaleriaSłownikKontakt

FirmaMottoDlaczego?HistoriaOfertaProdukcjaDystrybucjaKontakt

   
  Kalendarium
   
1989 Nigdy nie przypuszczałem, że zostanę producentem segregatorów i teczek biurowych oraz reklamowych, aż tu nagle...
 

1990 Trzech studentów czwartego roku Akademii Ekonomicznej w Poznaniu: Włodzimierz Andree, Krzysztof Łoś i Robert Pawłowski postanowiło założyć firmę. Nie odwiodło ich od tego nawet to, że w drodze do organu wydającego zaświadczenia, żółty maluch którym jechali, na Rondzie Kopernika zwanym Kaponierą zmniejszył nieco swoją długość po bliskim spotkaniu z innym pojazdem - zarejestrowali spółkę cywilną "Rodan".
 

1991 Najpierw były pióra chińskie sprzedawane po akademikach, potem postępowanie przed Urzędem Kontroli Skarbowej za przekroczenie terminu zdania książki podatkowej - dziwne, przecież egzaminy można było zdawać w sesji poprawkowej..., potem atrament. Do malucha mieściło się 7 kartonów atramentu po 144 butelki... i tak to leciało...

ory

1993 ...aż jednemu z tej trójki - czyli mnie - wpadło do głowy, że oprócz handlu należałoby coś wyprodukować. Czasu  na przemyślenia miałem wtedy mnóstwo, bo jeździłem wszerz i wzdłuż po naszym pięknym Kraju, zwożąc do naszej hurtowni wszelakiego rodzaju dobra, wydedukowałem, że najlepiej będzie jak zajmiemy się produkcją segregatorów. Niewątpliwie w decyzji tej pomógł mi pan Stasiu Skiba ze Śremu, u którego zaopatrywaliśmy się w segregatory. W związku z tym, że zwykle przyjeżdżałem po towar wcześniej niż został wyprodukowany, miałem mnóstwo czasu aby przyjrzeć się wszystkim etapom produkcji. Przekonałem do pomysłu swoich wspólników i rozpoczęliśmy przygotowania. Pewnego ranka jednak na mojej drodze w realizacji zamierzeń stanął tramwaj i rozpoczęcie produkcji znacznie się opóźniło.
         

1994 Naszą fabryczkę segregatorów powołaliśmy do życia w Złotoryi. Dlaczego? Bardzo proste i banalne. Stąd wyruszyłem do Poznania na nauki, tu był mój dom rodzinny a w nim sto kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni w sam raz na mały warsztat. Poza tym, chociaż lubiłem Poznań, w którym spędziłem osiem lat swojego życia, to jednak ciągnęło mnie w rodzinne strony.
 

1994 Pierwsza maszyna
Aby coś produkować, trzeba mieć narzędzia. Produkcja segregatorów i teczek wydała mi się mało skomplikowana a przez to i mało kapitałochłonna, nie mniej wymagała użycia prostych maszyn takich choćby jak prasy i praski,  czy też "magiel" do nanoszenia kleju. I tu nieocenioną pomoc oddał mi pan Krzysztof Strużyna, prowadzący w Poznaniu na ul. Żniwnej firmę poligraficzno-introligatorską - "Opako". To on zaprojektował pierwszą maszynę w naszym zakładzie bigówkę mimośrodową - nota bene - pracuje do tej pory - przeszło przez nią parę milionów segregatorów. Objaśnił jak kleić i jak bigować. W dużej mierze to dzięki niemu na początku 1994 roku w Złotoryi ruszyła produkcja segregatorów i teczek biurowych pod szyldem spółki cywilnej "Rodan Plus".
 

1996 Koncepcja była prosta: "Rodan Plus" miał produkować segregatory i teczki biurowe - "Rodan" s.c. miał je sprzedawać. Szybko jednak się okazało, że teoria teorią a praktyka podąża własnymi ścieżkami. Na podobny jak my pomysł produkcji segregatorów, w tym czasie wpadło znacznie więcej osobników. Rynek na którym jeszcze dwa lata wcześniej segregator był rarytasem nagle zapełnił się po brzegi rodzimą i importowana produkcją. W 1996 roku po jednej z wielu dyskusji na temat przyszłości naszych firm: "Rodana" s.c. i "Rodana Plus" s.c. stanęliśmy przed alternatywą: albo zlikwidować zakład produkcji segregatorów albo się podzielić i tak oto w 1997 roku rozpoczęła działalność firma "RP" Robert Pawłowski - Zakład Produkcyjny Segregatorów i Teczek Biurowych a od 1998 r. również Reklamowych.
 

2001 Nowy wiek to nowy etap w działalności firmy "RP" . Przede wszystkim to nowe inwestycje i nowe kierunek który dynamicznie rozwijamy - segregatory i teczki reklamowe oraz wyroby pod indywidualne zamówienie.
 

   
 

 

  Segregatory i teczki